články

Týden milosrdenství

Rádi bychom pozvali všechny farníky ke společné modlitbě v týdnu milosrdenství, která bude probíhat každý den vždy od 15:00 do 22:00. V této složité a náročné době pandemie se chceme modlit k milosrdnému Bohu za sebe navzájem a hlavně za nemocné, osamocené, umírající a ty, kteří se o ně starají (lékaře, sestry a dobrovolníky, blízké), a za všechny zemřelé a jejich rodiny.
Zapisujte se prosím do tabulky, ve kterou hodinu se budete modlit. Ať nám i tato aktivita pomůže.

Odkaz do tabulky

Růženec online

Plakátek

Mládež Fulnek by vás ráda pozvala na společnou modlitbu růžence online za ukončení pandemie. Setkáme se každý čtvrtek ve 20.00 na platformě Google meet. Stačí mít založený google účet a potom jenom rozkliknout následující odkaz.

Chcete-li přejít na růženec, klikněte zde.

Těšíme se na Vás!

Svátost smíření

Lukavec čtvrtek 10.4. 16:00
Fulnek neděle 13.4. 15:00
Vrchy pondělí 14.4. 16:00
Stachovice úterý 15.4. 16:00
Děrné středa 16.4. 16:00

Modlitba pro Pána 24/7

Křížová cesta online

Zveme všechny rodiny s dětmi k online modlitbě křížové cesty, která se bude konat v sobotu 13. března od 18 hodin na odkazu https://farnostfulnek.cz/krizova-cesta. K jednotlivým zastavením vytvořily rodiny obrázky k rozjímání.

Pro připojení je třeba mít založený google účet.

Tags:

Farnost Fulnek spolu s otci pallotini zvou k oslavě památky bl. Richarda Henkese, SAC

V neděli 21. února si připomeneme ve fulnecké farnosti bl. Richarda Henkese, SAC. Mše svaté v tento den ve farním kostele budou v 9 a v 16 hod., při kterých bude také možné uctít ostatky tohoto mučedníka lásky. Jeho život připomene výstava v křížové chodbě, kterou už bude možné navštívit od 12. února, kdy se také začneme modlit novénu.

Připomenutí a modlitba v těchto dnech k tomuto mučedníku může být povzbuzením, inspirací a příkladem pro náš život v době pandemie.

Blahoslavený Richarde Henkesi, oroduj za nás.

Text novény k Bl. R. Henkesovi v PDF: pro otevření klikněte zde.

Text novény k Bl. R. Henkesovi na stránkách farnosti: https://farnostfulnek.cz/node/2369

Tags:

Vánoční a novoroční pořad bohoslužeb

24. 12. čtvrtek - Štědrý den – kostel Nejsvětější Trojice

16:00 - mše svatá z vigilie Narození Páně

22:00 - „Půlnoční mše svatá“

24:00 - „Půlnoční mše svatá“

25. 12. pátek - slavnost Narození Páně

Stachovice 7:30, Děrné 8:00, Fulnek 9:00 a 16:00,

Lukavec 10:30, Vrchy 10:30.

26. 12. sobota – svátek svatého Štěpána

Tags:

ZASVĚCENÍ DÍTĚTI JEŽÍŠ (Pro modlitbu u jesliček v rodině)

ZASVĚCENÍ DÍTĚTI JEŽÍŠ
(Pro modlitbu u jesliček v rodině)

Ježíši, Božské dítě, věříme v tebe, doufáme v tebe, milujeme tě a klaníme se ti jako svému Králi.

Svou moc a slávu jsi skryl do podoby malého dítěte.

Mnoho národů světa tě takto uctívá. I my tě uctíváme ve tvém Dětství, jako našeho Pána, Spasitele a Boha, který všemu vládne a všechno tvoří nové.

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

V  pondělí 2. listopadu církev prožívá vzpomínku na všechny věrné zemřelé. Pro individuální modlitbu budou otevřené kostely:

Stachovice 16.00 16.30
Děrné 17.00 18.00
Lukavec 17.00 18.00

Farní ohlášky 18. října 2020

Aleluja.

Budete zářit jako hvězdy ve vesmíru,

držte se pevně slova života.  Aleluja.

Římskokatolická farnost Fulnek

29. neděle v mezidobí - Misijní neděle

18. října 2020 / farní ohlášky

Dle nařízení vlády od středy 14. října se může bohoslužeb účastnit pouze 6 osob.

V týdnu ve Fulneku, Stachovicích, Děrném a Lukavci se zatím nic měnit nebude. V Jerlochovicích a ve Vrchách bude v sobotu  24. října mše svatá  s nedělní platností v 16 hodin.

V současné situaci se mohou účastnit mše svaté pouze ti, kteří mají sjednanou intenci. Budeme s nimi v kontaktu. Stále je možné si úmysl mše svaté ve Fulneku „objednat“.

Otec biskup připomíná, že platí dispens od osobní účasti na nedělní mši svaté.

Otevřené kostely pro individuální návštěvu v neděli 25. října -  možnost duchovní služby (osobní modlitba, svaté přijímání, svátost smíření) při dodržování všech aktuálních opatření nařízených vládou ČR:

Stachovice: 8.00 – 8.30
Fulnek, kostel sv. Josefa: 8.30 – 10.00
Děrné: 8.30 – 9.30
Lukavec: 10.30 – 11.30

Středa - Děrné - Výstav Nejsvětější svátosti    14:00-17:00

Připomínáme a vybízíme k využívání sdělovacích prostředků (Rádio Proglas, TV NOE aj.) k prožívání a slavení mše svaté, zvláště v neděli a také slavení domácí liturgie v rodině, četbě Božího slova, modlitby růžence. Společně se můžeme spojit v modlitbě zejména každý večer ve 20 hodin.

TV NOE nabízí pro děti nový katechetický pořad Ovečky, který můžete sledovat každý čtvrtek v 18:30.

Nebojte se kdykoliv a s čímkoliv na nás obrátit: svátost smíření, pomazání nemocných nebo v jiných duchovních i lidských potřebách /sledujte farní stránky: www. farnostfulnek.cz /kontakt +420 731322087/.

Ve spojení s vámi o. Jozef a o. Jan

Pages